Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Стартуваше Seat Open 2013 - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
Стартуваше Seat Open 2013
26.06.2013

Со ждрепка во која беа извлечени паровите во категоријата за мажи ветерани стартуваше тенискиот турнир Seat Open 2013 кој се одржува по трети пат со тенденција да прерасне во традиција.

seat-open-2013-1-2013-1

Прв пат тенискиот турнир Seat Open се одржа во 2010 година кога собраните средства од котизацијата на пријавените натпреварувачи беа донирани за помош на децата од детска кардиологија.

После една година пауза во 2012 година се одржа вториот Seat Open од кого собраните средства беа донирани за помош при отворање на новиот ургентен центар при Клиниката за Детски Болести – Скопје.

Годинава собрани средства ќе бидат донирани за отворање на центарот за деца со аутизам при здружението ВО МОЈОТ СВЕТ.
Аплицирањето во категориите за аматери мажи и жени, деца и двојки е сеуште отворено и сите заинтересирани можат да аплицираат на интернет страницата www.seat.com.mk или директно во тенискиот клуб АБЦ до 27.06.2013 кога во 19 часот ќе бидат извлекувани ждребките за овие категории.

Seat и застапникот Ka-Dis ги повикува сите тенисери аматери без оглед на возраста преку забава и рекреација да се придружат и заеднички да им помогнат на најмладите. Едноставно да бидеме хумани, да создадеме ЕДЕН СВЕТ ЗА СИТЕ.

 
Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat