Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Тестира лутиот Mercedes CLА - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Тестира лутиот Mercedes CLА
06.09.2012

Штрак со фотоапаратот и храбриот ловец на автомобили успеал да ја улови жешката изведба на новото купе на Mercedes со четири врати кое покрај ознаката CLA ќе ја носи и наставката AMG.

mercedes-cla-amg-maskiran-1-2012-1

Камуфлираниот CLA се појавува откако веќе беше прикажана официјалната фотографија. И покрај масивната камуфлажа по масивните вентилирачки и бушени предни диск сопирачки и масивните сопирачки клешти со четири клипа се препознава дека уловениот CLA го подготвуваат инженерите на AMG.

Како и хечбекот А45 AMG на чија платформа е поставен CLA AMG под хауба ќе го пакува силно навиениот 2.0 литарски турбо бензинец способен да испорача 330 КС кои на подлогата се пренесуваат преку сите четири тркала.

Вака подготен Mercedes CLA AMG од место до 100 km/h ќе спринтува за 5 секунди. Секако ова важи само за AMG изведбата. Обичните верзии ќе ја наследат техниката и моторите од новата А и В Класа на Мercedes.

Премиерата би требало да се случи во текот на следната година на некој од големите салони. Се очекува тоа да биде Франкфурт на есен, но не се исклучува ниту Женева на пролет.

Поизводството на CLA во целост ќе се одвива во фабриката на Mercedes, Кечкемет во Унгарија, а според првичните протечени информации цената на CLA би стартувала од околу 28.000 европски банкноти.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat