Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Тизер и протечена информација за Toyota Camry - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Тизер и протечена информација за Toyota Camry
11.08.2011

Јапонските медиуми објавија скенирани фотографии од каталогот на новата генерација на Toyota Camry наменета за пазарот во Јапонија која ќе се разликува од изведбите наменети за остатокот од светот.

toyota-camry-tizer-1-2011-1

Заклучокот доаѓа кога ќе се пореди автомобилот од каталогот со официјалниот тизер кого Toyota го објави најавувајќи го Camry. Разликата може да се забележи кај задните светла кои имаат потполно ралзичен дизајн и оптика.

Следствено се очекува дека различен ќе биде и дизајнот на предниот дел кој исто така се разликува од дизајнот на Camry којшто ќе биде наменет за пазарите во Северна Америка од каде пристигна и првата фотографија од него.

Јапонците посочуваат дека новата Toyota Camry ќе биде автомбил со одлична аеродинамика и ќе има коефициент на отпoр на воздух Cd 0,28. Под хауба на јапонската верзија ќе работат два мотори.

И двата се бензинеци. Првиот има зафатнина од 2.4 литри и носи кодна ознака 2AZ-FXE, а вториот има зафатнина од 2.5 литри и носи кодна ознаката 2AR-FXE. З сега не се знае моќноста ниту на еден од нив.

Во каталогот е јасно се гледа дека Camry ќе има хибридна верзија која ќе го носи името Camry Hybrid и за неа јапонците велат дека ќе има просечна потрошувачка од само 3,7 l/100 km.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat