Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Toledo повторно е седан - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Toledo повторно е седан
06.03.2012

Шпанскиот производител на автомобили Seat открива како ќе личи новата генерација на Toledo кој им се враќа на корените и повторно станува седан после неуспешната екскурзија на ванот.

seat-toledo-koncept-1-2012-1

Новиот Seat Toledo ќе биде претставен на салонот во Женева, но од компанијата го најавуваат како концeпт чив дизајн е многу блиску до сериската верзија, посебно дизајнот на кабината.

Според одговорните во Seat новиот Toledo на пазарите во Европа би пристигнал уште годинава, но не е прецизиран датумот кога ќе се случи комерцијализацијата.

Како и да е Toledo е многу поубав како седан. Новата генерација во должина мери 4,48 метри, има багажник од 500 литри и во кабината нуди простор за комфорен превоз на пет патници.

Техничките карактеристики на моделот ќе бидат објавени по премиерата во Женеа, а наскоро ќе се појават и првите официјални фотографии на сериската изведба.

После очигледниот дебакл на третата генерација на Toledo во Seat се надеваат дека четвртата генерација ќе го повтори успехот на првата и втората генерација.

 
Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat