Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Toyota е лидер по прашање на квалитет - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
Toyota е лидер по прашање на квалитет
25.01.2012

Toyota втора година по ред ја добива од секого посакуваната Златната награда на германскиот завод TUV благодарејќи на исклучителните резултати остварени во нивниот извештај за 2012 година.

toyota-tuv-zlato-1-2012-1

Имено во најновиот извештај на оваа водечка германска агенција за техничко истражување, 18 модели на Toyota распоредени во пет категории според старосна граница се најдоа меѓу најдобрите 10 според TUV.

Лидер меѓу најмладите возила со старосна граница од 2 до 3 години е Toyota Prius која покажала дефекти од само 1,9% кај испитаните примероци. Воедно резултатот покажал смалување на бројот на дефектите кај Prius за 2,2 % во однос на извештајот од 2011 година.

Во истата старосна категорија Toyota Auris го завзема второто место. Успехот на Toyota во овогодинешниот извештај не TUV не го покажува квалитетот само на одредени модели, туку го прикажува и квалитетот на хибридната технологија.

Toyota ќе продолжи со воведување на докажаната хибридна технологија во својата гама на возила, па така во иднина се повеќе модели на Toyota ќе бидат задвижувани од хибридни системи.

„Златото на TUV за нас е признание дека на нашите купувачи им нудиме возила со највисок квалитет и со највисоко ниво на доверливост,” изјави претседателот на германската филијала на Toyota, Тошиаки Јасуда по доделувањето на наградата.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat