Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Toyota е отворена за соработка - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
Toyota е отворена за соработка
13.06.2012

Големото задоволство од ефектот што го постигна соработката со Subaru на проектот GT 86/BRZ, раководството на Toyota најавува дека е отворено за соработка и со останатите марки.

toyota-gt-86-tada-1-2012-1

Јапонците сега сакаат да привлечат нови партнери за своите идни проекти и со тоа дополнително да го зголемат своето присуство на глобалниот пазар.

Соработката со останатите марки за Toyota не е ништо ново. До сега Јапонците покрај Subaru соработувале со PSA Peugeot Citroen на проектот Toyota Aygo, Citroen C1, Peugeot 107 и со General Motors за Toyota Matrix и Pontiac Vibe.

Главниот инженер на Toyota, Тетсу Тада, којшто го водеше проектот GT 86/BRZ истакнува дека на марката и треба свежа крв надвор од инженерските тимови на марката кои размислуваат и делуваат поинаку.

Во моментот од заедничката соработка на инженерите на Toyota и на Subaru треба да произлезе отворената верзија на купето GT 86/BRZ, a на пат е и наследникот на Aygo/C1/107.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat