Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Toyota GT 86 како родстер - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
Toyota GT 86 како родстер
05.03.2012

Toyota сака да ја прекрати доминацијата на Мazda и нејзиниот родстер MX-5 на светските пазари со создавање на отворена верзија на новото купе GT 86 кое треба да прерасне во сериозен конкурент.

toyota-gt-86-1-2012-1

Така најпродаваниот мал родстер на светот со погон на задни тркала добива силен конкурент кој исто така има погон на задни тркала и ценовно ќе биде на слично рамниште.

Информацијата за отворена верзија на GT 86 доаѓа директно од шефот на проектот Тетсуја Теда кој наведува дека од самиот почеток платформата на моделот била проектирана за да вози со отворен кров.

Теда е свесен дека родстерoт на GT 86 ќе биде потежок автомобил од MX-5, но перформансите ќе бидат слични, дури и подобри бидејќи моторот е значително помоќен 2.0 литри и 197 КС спрема 2.0 литри и 167 КС на Mazda.

Тој воедно верува дека поголемата моќност ќе биде предност при освојување на нови купувачи, како преднот плуc Теда најавува и поставувањето на помоќни мотори во GT 86 кои дополнително ќе ја зголемат разликата.

Претставувањето на отворената верзија на GT 86 сеуште се држи во тајност, но се оечкува дека тaа би пристигналa на пазарот дури следната година. Прашање е дали ќе се појави отворена верзија на Subaru BRZ.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat