Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Toyota и Ford заедно ќе прават хибриди - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
Toyota и Ford заедно ќе прават хибриди
26.08.2011

Јапонците и американците со здружени сили ќе развиваат хибридна технологија за лесни товарни и комерцијални возила и за спортски корисни возила, или SUV, се вели во информацијата на двете компании.

toyota-i-ford-1-2011-1

Двете компании ќе бидат рамномерни партнери во проектот со цел да се забрза развојот и да се намалат трошоците за развој и подоцна за производство на новиот хибриден систем.

Во моментот ниту од Toyota, ниту од Ford даваат подробни информации за видот на хибридниот погон, неговата моќност, технологиите што ќе се користат, видот на батериите, нивниот капацитет, автономијата и слично.

Се обелоденува само дека новиот хибриден погон на пазарот би се појавил за неколку години и ќе биде наменет пред се за возила со погон на задни тркала.

Покрај хибридниот погон Toyota и Ford најавуваат дека ќе ги обединат силите и за развој на нов телематски систем кој треба да постави нови стандарди во автомобилската индустрија.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat