Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Toyota повторно цели кон врвот - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
Toyota повторно цели кон врвот
26.12.2011

Toyota постепено го зголемува прозводството на автомобили со цел да се врати на врвот како производител број еден на светот и воедно да ја надмине кризата која ја зафати на почетокот на годината.

toyota-logo-3-2011-3

Елементарната непогода во Јапонија која предизвика целосен застој на производството на јапонските марки ја симна Toyota од производител број еден на светот. Позиција која ја имаше во 2008, 2009 и 2010 година.

Toyota најверојатно ќе ја заврши годината со 7,9 милиони продадени возила што ја става на трето место зад General Motors и Volkswagen. Но, затоа очекува раст на продажбите за следната година за 20%.

Очекувањата доаѓаат заради растот на продажбите на пазарите во Индија и во Бразил кои во 2012 година ќе бидат значително поголеми и се поттикнати од активните кампањи што ги спроведува Toyota.

Со вакви прогнози Toyota в година може да го собори сопствениот рекорд од 8.430.000 продадени автомобили поставен во 2007 година, но дали ова ќе биде доволно да се престигнат GM и VW кои не седат со прекрстени раце.      
 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat