Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Toyota Supra, сепак е реалност - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
Toyota Supra, сепак е реалност
07.12.2011

Откако се појавија гласини дека раководството на Toyota дало зелено светло за развој на петата генерација на Supra, два месеци подоцна пристигнуваат информации кои ги потврдуваат.

toyota-supra-2-2011-2

Со претставувањето на купето GT 86 станува јасно дека Toyota сака да си го врати статусот на производител на спортски автомобили. Секако враќањето кон корените не оди лесно, но Toyota веќе тргна на пат.

Како и при создавањето на GT-86, Toyota и за Supra повторно ќе ги здружи силите со Subaru. Но, не е сигурно дали и Supra ќе добие близнак којшто ќе го носи беџот на Subaru како што е тоа случајот со Subaru BRZ и GT 86.

Главниот инженер на проектот GT 86 / BRZ, Тетсу Тада, кој на јави дека ќе има и турбо верзија на купеата, сега вели дека неговиот тим почнал да работи на нов проект на уште полут спортски автомобил.

И толку. Информациите за Supra застануваат тука. Инсајдери на Toyota велат дека Supra ќе има модерен турбо бензинец со не многу голема зафатнина, но со многу коњски сили кој ќе ги задвижува задните тркала.

Очекувањата се дека новата Supra првпат како концепт би била прикажана во 2014 година. На фотосот е компјутерски генериран лик на новата Supra според видувањето на дизајнерот Андреас Фугнер.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat