Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Трета генерација Mitsubishi Outlander - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Трета генерација Mitsubishi Outlander
07.03.2012

Mitsubishi и официјално ја претстави третата генерација на Outlander откривајќи ги најважните детали на популарното спортско корисно возило кое до сега уживаше голема популарност.

mitsubishi-outlander-1-2012-1

Планот е одржување на освојувачкиот карактер на Outlander и присвојување на симпатиите на нови купувачи. На почеток Outlander доаѓа со два модернизирани мотори со варијабилно управување на вентилите MIVEC.

Бензинецот има зафатнина од 2.0 литри и испорачува 150 КС при 6.000 врт/мин и 195 Nm меѓу 4.100 и 4.200 врт/мин. Дизелот пак од зафатнина од 2.2 литри сега испорачува 150 КС при 3.500 врт/мин и 380 Nm меѓу 1.750 и 2.500 врт/мин.

Бензинецот е спарен со пет стапен мануелен менувач или менувач со варијабилен преносен однос CVT, додека за дизелот се обезбедени мануелен или автоматски менувач и дата со шест степени на пренос.

И двата мотори го поседуваат старт/стоп системот на Mitsubishi AS&G кој штеди гориво, а погонот е на предни или на сите четири тркала. Mitsubishi го спрема Outlander и за хибриден погон прикажан на концептот PX-MiEV II за во 2013.

Outlander во должина мери 4.655 mm, широк е 1.800 mm, висок е 1.680 mm и има меѓуоскино растојание од 2.670 mm. Со соборување на двата реда седишта одзади се ослободува рамна површина долга 1,69 метри која е за 335 mm подолга од кај актуелниот модел.

Од према тука се моќните ксеноснки светла кои имаа 1,4 пати посилен интензитет од обичните ксеноснки светла, нови системи за активна безбедност, електрично отворање на петата врата, нов моќен аудио систем...

Стартот на комерцијализацијата сеуште не е прецизно определен.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat