Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Тргнуваат големите седани на Mitsubishi - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
Тргнуваат големите седани на Mitsubishi
10.07.2012

Уште минатата година Mitsubishi најави дека на сцена ќе ги враќа големите седани од кои се откажа кон крајот на 1990-те години, а сега ги открива и нивните нови имиња. Тоа се Proudia и Dignity.

mitsubishi-proudia-1-2012-1

Новите знаменосци на Mitsubishi доаѓаат од договорената соработка со Nissan и со Infiniti. Во суштина тоа е големиот седан на Infiniti, моделот М, на кого единствено се сменети маската, браникот и логото.

Името на моделот Proudia е кованица од зборовите Pruod – Горд и Diamond – Дијамант. Proudia е помалиот модел и е директна копија на Infiniti M. Вториот и воедно поголем модел е Dignity.

Toj e поставен на основата на Infiniti M35h LWB со долго меѓуоскино растојание кого премиум марката на Nissan го нуди на пазарот во Кина. Затоа Dignity ќе биде и полуксузен од Proudia и ќе биде наменет за поинаков слој на купувачи.

mitsubishi-proudia-2-2012-1

Proudia ќе носи 2.5 литарски V6 со моќност од 225 КС и 3.7 литарски V6 со 333 КС кој ќе ги задвижува сите четири тркала. Dignity го користи хибридниот систем на M35h составен од 3.5 литарски V6 со моќност од 306 КС и електромотор од 68 КС.

Mitsubishi веќе почна да ги нуди Proudia и Dignity на пазарот во Јапонија. Цената на Proudia стартува од 40.700 евра, а на Dignity од 85.000 евра. Сеуште не се знае дали двата модели ќе се нудат и на пазарите надвор од Јапонија.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat