Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Уловено малото купе со 4 врати на Mercedes - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Уловено малото купе со 4 врати на Mercedes
05.08.2011

Инсајдер на Mercedes со мобилен телефон успеал да ги направи првите фотоси од производната лента на новото купе со четири врати за кое сеуште не е сигурно дали ќе ја носи ознаката BLC или CLC.

mercedes-blc-clc-1-2011-1

Фотографиите се направени во погоните на Mercedes во Унгарија, а од нив јасно се гледа дека моделот во многу нешта наликува на концептот F800 Style преку кого е најавена смалената верзија на CLS.

Автомобилот ќе биде поставен на новата MFA платформа на Mercedes со погон напред која ќе ги носи и новата А Класа, В Класа и малиот теренец GLC. Тоа значи дека BLC/CLC ќе вози со погон на предни тркала.

Меѓутоа верзијата AMG ќе нуди погон на четири тркала со што ќе се исполнат условите за бескомпромисен спортист. Моторната понуда ќе опфаќа турбо мотори. Стартот е со бензинец од 1.6 литри и моќност од 121 и 154 КС.

Следи турбо бензинец од 2.0 литри со моќност од 207 КС. Турбо дизелите почнуваат од 1.8 со моќност од 108 и 134 КС, а следи и 2.1 литарецот со моќност од 168 и 201 КС. AMG ќе носи турбо бензинец со моќност од близу 300 КС спарен со менувач со две спојки.

Новото малечко купе со четири врати на Mercedes треба да се појави во 2013 година.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat