Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
Уште две години живот за Defender
14.10.2013

Во декември 2015 година Land Rover ќе го сопре производството на иконата меѓу теренците Defender која се произведува цели 67 години и за која сеуште не е сигурно дали ќе добие наследник.

land-rover-defender-pred-penzija-1-2013-1

Информацијата за заспивањето на Defender доаѓа од претставник на Land Rover кој тврди дека глвната причина за запирањето на производството се подобрените мерки за безбедност на EuroNCAP и еколошкиот принцип.

Постоењето на Defender во гамата на Land Rover значително ја влошува средната емисија на јаглероден диоксид и доколку ова не се смени британската марка во иднина ја очекуваат високи давачки од европските регулатори.

Гласините дека се подготвува нова генерација, односно наследник на Defender, кружат од 2011 година кога Land Rover ги прикажа првите неофицијални скици од наводниот наследник на иконата.

Land Rover не смее да си дозволи празнина во понудата која ќе настане со крајот на прозводството на Defender и затоа се верува дека компанијата тајно спрема целосно нов теренец за кого како основа служи концептот DC100.

Новиот Defender би бил готов дури за четири години.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat