Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Уште еден редизајн го очекува Megane - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
Уште еден редизајн го очекува Megane
14.12.2012

Иако на почетокот на годината Renault го модернизираше Megane кој е еден од најпопуларните модели на марката, трката во негово подобрување не застанува и веќе се најавува уште еден фејслифт.

renault-megane-gt-220-1-2012-2

Информацијата доаѓа од француското издание L`Automobile каде стои дека причина за толку брзо обновување на Megane е падот на продажбите во текот на годината.

Megane кој треба да пристигне во текот на следната година ќе има сосема нов стил со повпечатливи предни светла и двојна маска со голем беџ. Модерниот дизајн го воведе новата генерација на Clio, а го користи и обновениот Fluence.

Секако измени ќе има и кај моторната понуда и во опременоста. Така Megane ќе го одбие информацискиот систем R-Link, а од гамата мотори отпаѓа 1.4 литарскиот турбо со 130 КС.

Него ќе го замени турбото од 1.2 литри кое ќе остварува исти перформанси и ќе работи во спрега со менувачот EDC со две спојки и шест степени на пренос кого ќе го користи и новото Clio RS.

Големиот и моќен дизел од 2.0 литри и 165 КС ќе биде заменет со битурбо дизел од 1.6 литри кој ќе биде навиен на 160 КС. Моторот е иозведен од актуелниот 1.6 литарски трубо дизел кој испорачува 130 КС.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat