Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Видео најава за Golf R Cabrio - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
Видео најава за Golf R Cabrio
26.12.2012

Volkswagen одлучи да ја открие најмоќната сериска изведба на Golf, која ја носи наставката R, преку промотивно видео, но освен добро сработената најава не открива никакви детали за моделот.

vw-golf-r-cabrio-najava-1-2012-1

Интересно отворената верзија на најжешкиот сериски Golf доаѓа како изведба на шестата генерација на популарниот компакт во време кога на сцена стапува неговото седмо издание.

Според информацијата автомобилот на видеото е идентичен со концептот претставен на тјунинг шоуто Worthersee и го красат агресивна предница, масивни странични парагови и издув со две одвоени цевки.

Под хауба работи истиот 2.0 литарси турбо бензинец навиен на 270 КС co масивен вртежен момент од 350 Nm кои на затворената верзија и обезбедуваат спринт до 100 km/h за 5,7 секунди и максимална брзина ограничена на 250 km/h.

Нема информација дали и кабриолетот ќе ги задржи истите перформанси и дали ќе има погон на четири тркала. Се знае само дека продажбите би стартувале следната година пред почетокот на летото.


 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat