Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Визија за Bentley од Vilner - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Визија за Bentley од Vilner
26.04.2013

Бугарското тјунерско ателје Vilner кое е признато во светски рамки по доработка на ентериери го најавува својот прв целосен проект кој опфаќа и каросериски тјунинг на Bentley Continental GT.

vilner-bentley-gt-crtez-1-2013-1

Од Vilner наведуваат дека ова е првиот комплетен тјунерски проект на ателјето и покрај уредувањето на кабината и дотерувањето на каросеријата ќе и се посветат и на механиката.

Сеуште нема прецизни информации за доработките што ќе ги претрпат моторот и подвозјето, но затоа првите цртежи откриваат како ќе личи тјунираниот Continental GT и од надвор и од внатре.

Јасно е дека купето на Bentley по тјунингот ќе биде далеку поагресивно и далеку полуксузно до серискиот модел. „Со почит кон големото име на Bentley и неговиот величествен дизајн, ние разработивме проект целосно произведен во Бугарија,” велат од Vilner.

Детали за тоа како ќе се одвива проектот нема да има, но затоа кога ќе биде завршен ќе биде промовиран на голема врата. Очекуваме детали.


  

 
Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat