Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Во снежна авантура со Mitsubishi - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Во снежна авантура со Mitsubishi
14.02.2012

Застапникот на Mitsubishi за Македонија компанијата MakAutoStar организираше експедиција со прекалените теренци и спортски корисни возила на марката и го посети со снег покриеното Маврово.

mitsubishi-karavan-mavrovo-1-2012-1

На тешко прооден пат, постојано следени од обилните снежни врнежи и при температури од околу минус 10 степени Целзиуси, експедицијата напредуваше зад волан на Mitsubishi ASX со бенизинец од 1.6 литри, поголемиот Outlander, пикапот L200 и на неприкосновениот Pajero.

Експедицијата во која учествуваа новинарски екипажи имаше за цел да го долови амбиентот во кој се одвива сообраќајот на нашите патишта во овие отежнати услови и секако да ја осознае подвижноста на теренците на Mitsubishi на снег.

Секако уживањето во пејсажите на Бистра и околината на Мавровско Езеро беа дополна во исполнувањето на целите на оваа експедиција. Ако се земат предвид предизвиците со кои се соочи караванот на Mitsubishi патот беше совладан без ниту едно посериозно застанување.

Тука до израз дојде техниката на Mitsubishi чија предност многупати е докажувана на релијата на издржливост ширум светот и што е поважно е директен продукт на учеството во овие тешки натпреварувања.

Успешно исполнетата експедиција заврши со договор за нова авантура која ќе понуди уште повеќе предизвици како за екипажите така и за возилата.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat