Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Volkswagen се свртува кон електрика - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
Volkswagen се свртува кон електрика
16.12.2011

Производителот на автомобили за народ од Волфсбург најавува електричен концепт за салонот на автомобили во Детроит кој треба да наликува на Beetle, а со него и хибридната верзија на Jetta.

vw-jetta-hybrid-1-2011-1

Volkswagen го нарекува „Чистиот концепт” кој нема да биде врзан со ниту еден од познатите модели на производителот. Сепак, низ уникатниот дизајн ќе можат да се препознаат елементи на Beetle.

Меѓутоа дизајнерите велат дека такво нешто е потребно за да може новиот концепт да се врзе со фамилијата возила на Volkswagen, но тоа нема да биде еден електричен Beetle.

Што ќе биде останва да видиме. Паралелно со него ќе биде претставена и Jetta Hybrid која на нишан ќе ја држи кого ако не Toyota Prius. За Jetta Hybrid за сега се знае дека ќе носи 1.4 литарски турбо бензинец спарен со електромотор.

Останатите технички детали остануваат тајна до премиерата. Сепак, се знае дека Jetta Hybrid на пазарот ќе се појави во ноември 2012 година, додека иднината на електричниот концепт сеуште не е зацртана.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat