Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Volvo открива детали за V40 - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
Volvo открива детали за V40
15.02.2012

Најавен да биде откриен на салонот во Женева новиот хечбек на Volvo со пет врати ќе ја носи ознаката V40 и на пазарот треба да се носи со германските конкуренти од премиум сегментот.

volvo-v40-tizer-1-2012-1

Првичните иформации кои сеуште не се потврдени од Volvo велат дека V40 е поставен на продолжена платформа на C30 и според димензиите ќе биде малку поголем од новата Серија 1 на BMW и од Audi A3 Sportback.

Под хаубата на V40 ќе работи новата генерација на турбо бензинецот од 1.6 литри кого Volvo го воведе со S60. За разлика од S60 каде има две изведби Т3 со 150 и Т4 со 180 КС во V40 ќе има и изведба со 120 КС.

Покрај него тука се и дизелите од 1.6 и од 2.0 литри со 115 и 163 КС. На пазарот ќе биде испратена и хибридна верзија, а покрај погон на предни тркала V40 ќе има и изваедба со погон на четири тркала.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat