Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Возиме напред – Возиме за Лондон - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Возиме напред – Возиме за Лондон
21.06.2012

Под слоганот „Возиме напред – Возиме за Лондон“ MakAutoStar денес традиционално од просториите на компанијата ги испрати македонските кошаркари да донесат нова радост за верните навивачи.

mitsubishi-kosarkari-press-1-2012-1

Чинот на испраќање станува традиција, а MakAutoStar компанија која години наназад го поддржува еден од најтрофејните спортови во Македонија, кошарката, е место од каде заедно со медиумите, им се посакува среќно заминување на македонските кошаркари во нови победи.

Тоа се покажа и по последната средба пред заминувањето на европското првенство преку кое македонската кошаркарска репрезентација влезе во европската елита, освојувајќи го четвртото место на минатогодишниот турнир во Литванија.

Оваа година, Mitsubishi Motors Македонија, подготви едно изненадување до сите навивачи и поддржувачи на македонската кошарка, изработка на алманах кој треба да ги прикаже сите среќни мигови на навивачите на македонските кошаркари.

За оваа цел се повикуваат сите навивачи или фоторепортери да испратат интересни навивачки фотографии со мотиви од македонската кошаркарска репрезентација, да ги стават на фејсбук страната Mitsubishi Motors Makedonija и заедно со нив краток опис за да може да се објават во алманахот.

„Оваа книга ќе биде посветена од сите навивачи за хероите на македонската кошарка и ќе остане во трајно наследство на Кошаркарската федерација на Македонија. Тука сме да им посакаме многу среќа, тимски дух, навивачка подршка и да ги испратиме од ова место во нова победа,” изјави директорот на продажба на Mitsubishi Motors Македонија, Александар Ордевски.

2012 FIBA Светскиот Олимписки квалификациски турнир за мажи во кошарка ќе брои 12 национални репрезентации, од кои најдобрите 3 ќе се пласираат на 2012 Олимпискиот кошаркарски турнир. Квалификациските натпревари ќе се одржат од 2-8 Јули 2012 година во Каракас, Венецуела.

Македонската репрезентација ќе се натпреварува во групата Д со следниот распоред: 02.07-22:30 Ангола – Македонија, 03.07-19:00 Македонија - Нов Зеланд, 06, 07 и 08 јули се натпреварите од четвртфинале, полуфинале и финале.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat