Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
VW Amarok добива нов менувач
22.09.2011

Од Volkswagen пристигнува информација дека верзиите на Amarok кои ќе се продаваат на пазарите во Европа од почетокот на следната година ќе добијат нов менувач со осум степени на пренос.

vw-amarok-8-1-2011-1

Менувачот е автоматски и ќе биде спарен со 2.0 литарскиот турбо дизел со моќност од 180 КС и максимален вртежен момент од 420 Nm. Со него VW ветува подобрување на перформансите и знижување на потрошувачката.

Во комбинација со пакетот BlueMotion кој вклучува систем Start&Stop, систем за регенерирање на кинетичката енергија и гуми со низок отпор на тркалање просечната потрошувачка на пикапот изнесува 7,6 l/100 km.

Намалена е и просечната емисија на јаглероден диоксид од 199 g/km. Максималната брзина изнесува 179 km/h, додека забрзувањето до 100 km/h изнесува и повеќе од пристојни 8,5 секунди.

Сеуште нема информација за цените, но таа би била незначително повисока.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat