Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
VW Bulli најверојатно оди во серија - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
VW Bulli најверојатно оди во серија
15.08.2011

Раководството на VW сериозно размислува за сериско производство на концептот Bulli чија сериска верзија место електрични мотори ќе ја задвижуваат класични мотори со внатрешно согорување.

vw-bulli-1-2011-2

Концептот којшто беше претставен на салонот во Женева во март годинава е реинкарнација на популарниот транспортер од 1960-те и нуди шест места за седење и пристоен багажник.

Причината да се размислува за сериско производство на Bulli е поттикнатa од големиот интерес што го предизвика концептот и големиот број на писма и барања кои пристигнаа на адресата на WV од цел свет.

Доколку тоа се случи Bulli ќе биде поставен на новата MQB платформа на VW и ќе се произведува во фабриката во Пуебла во Мексико на истата производна лента со новaта генерација на Beetle и нејзиниот кабриолет кој доаѓа наскоро.

Според очекувањата на експертите за продажба во VW, конвенционалниот Bulli значително ќе ги зголеми продажбите на марката посебно на пазарите во САД, во Азија, пред се Кина и во Русија.

Ако добие зелено светло Bulli ќе пристигне на пазарот во 2013 година. Оваа информација го одушеви и шефот на дизајн на VW, Валтер да Силва кој истакна: „Како дизајнер убеден сум дека овој модел треба да се произведува сериски”.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat