Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
VW Up! има пет врати - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
VW Up! има пет врати
24.01.2012

Volkswagen ги објави првите официјални фотографии од верзијата на Up! со пет врати која ќе биде попрактична од својот брат со за пар помалку врати, но затоа ќе биде и малку поскапа.

vw-up-pet-vrati-1-2012-1

Освен дополнителниот пар врати попрактичната изведба на Up! во ништо не се разликува од кршачот на мразот. Моторот останува ист, а исто така и техниката и напредните системи кои се вградуваат.

Станува збор за 1.0 литарскиот тирцилиндричен бензинец со технологија BlueМotion која вклучува и систем Start&Stop и во зависност од изведбата остварува 60 или 75 КС и во просек троши 4,2 до 4,3 литри на 100 километри.

Димензиите се слични на оние на верзијата со три врати, затоа е олеснет пристапот на задните седишта кои нудат место за глава од 95 сантиметри и место за колена од 85 сантиметри.

Багажникот ослободува 251 литри волумен кој може да нарасте до 950 литри со соборени задни седишта. Продажбите стартуваат на лето. Цената на Up! со три врати во Германија стартува од 10.325 евра, додека за верзијата со пет врати се доплаќа 475 евра.

Се очекува од Seat и од Skoda да го следат примерот.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat