Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Жешкиот Up! ќе вози - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Жешкиот Up! ќе вози
25.01.2012

Веднаш откако ги објави првите официјални фотографии и податоци за верзијата на Up! со пет врати, Volkswagen најавува дека жешката верзија на Up! крстена со наставката GT влегува во серија.

volkswagen-up-gt-1-2012-1

Малата бомба на четири тркала ќе го пакува истиот 1.0 литарски три цилиндричен бензинец кој заради потребите е навиен на 110 КС и е спарен со мануелен менувач со шест степени на пренос.

Up! GT како што треба да гласи името на лутково ќе има погон на предна оска, а ќе се нуди само во варијанта со три врати. Карaктеристично за напумпаниот Up! GT се неколку детали кои го разликуваат од обичниот брат.

Ова важи за специјално скроената бисерно белa боја која во VW ја нарекуваат Oryx White, за агресивните браници од кои предниот е опремен со светлечки диоди за возење дење и големи отвори за довод на воздух.

Задниот браник, пак, носи стилски изведен дифузор во дното од чии краеви штрчат две хромирани издувни цевки. Како надополна служат леснометалните бандажи со дијметар од 17 инчи и со единствен дизајн како снегулка.   

Се очекува брзо по појавувањето на верзијата со пет врати, на пазарот да се појави и лутата изведба на VW Up! GT.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat